Týdenní souhrn novinek #16

Posted: 17/07/2013 by Shial in Příspěvky, Týdenní souhrn novinek

Na E3 se nám titul Mad Max, inspirován původními filmy, představil krátkým působivým klipem. Nyní se vrací s plnohodnotným trialerem, který můžete vidět zde. Bude se jednat o akční hru z pohledu třetí osoby s volností otevřeného světa, kde budete moci plnit spoustu vedlejších úkolů a aktivit. Příběh bude začínat ztrátou Maxova legendárního auta Interceptor a spojí se s trochu “jiným” mechanikem, aby vytvořili náhradu. To, jak bude vaše auto vypadat a jaké bude mít vlastnosti bude zcela na vás. Auto, které si vyrobíte, bude vaše zbraň. Souboje v Mad Maxovi budou (stejně jako ve filmech) probíhat v autech, takže o adrenalin nebude nouze. Titul má vyjít v průběhu příštího roku na všechny konzole, novou generaci a PC.

Futuristická MMO střílečka Firefall otevřela svou betu veřejnosti. Vývojářské studio Red 5 Studios upozorňuje na tuto událost hraným klipem, který si můžete prohlédnout zde.
Zkráceně příběh hry začíná přibližně 200 let v budoucnosti, kdy má kolem Země prolétnout velký asteroid. Ten se bohužel místo klidného průletu dostane do gravitačního pole měsíce a rozpadne se na kusy, které poté zamíří (jak jinak) než k Zemi. Tento incident odstartuje zcela novou historii lidstva. Nastává doba temna zvaná “Devítiletá zima” Během této doby Japončtí vědci objevují nový prvek crystite právě z onoho zkázného asteroidu. Tento prvek, i když je ho sotva za nehet, obsahuje obrovské množství využitelné energie a tak Země opět začíná vzkvétat a vstupuje do zlatého věku. Lidstvo je druh chamtivý a přesto že takové malé množství crystitu stačilo, vypočítala se trajektorie asteroidu vedoucí k hvězdnému systému Alfa Centauri, vyšlou se první lodě a po pár letech se nejen potvrdí, že onoho skvělého crystitu je tam dostatek, ale zakládá se zde i první kolonie. A protože lidstvo není nejen chamtivé, ale i podezřívavé a nevěřící k vlastním, začíná se bát, že kolonie na Alfa Centauri by si v poklidu mohla s takovým množstvím crystitu podrobit Zemi a tato myšlenka dává vzniknout nové technologii rychlejšího cestování skrz červí dírou. Namísto osmi let cestování tam a zpět by tak trvala cesta ze Země na Alfa Centauri pouze necelých osm dní. A tak vzniká The Arclight, vesmírná loď o velikosti menšího města, s dvěma masivními reaktory na crystite, která má být symbolem moci nad kolonií v Alfa Centauri (aneb kdo má větší?). Ovšem při své premiéře, kdy si měla
otevřít červí díru a cestovat, to vesmír příliš neunese a objeví se cosi jako trhlina. Z té se pak vynořuje obrovská energetická bouře, která Zemi udělá z většiny spíše neobyvatelnou a časem začne měnit jak terén Země, tak tvory jí obývající a vyskytne se i inteligentnější nová rasa, která si chce novou Zemi A tam začíná příběh hráče, který je v pozici přežívajícího zástupce lidské rasy, snažící se vzdorovat nepřátelům a potlačit efekty bouře na Zemi. Tak… říkala jsem zkráceně?.
Pokud vás titul zaujal, můžete si ho sami vyzkoušet dle instrukcí zde. Za vyzkoušení nic nedáme. 🙂

Po vyčerpávajícím představení Firefall si “oddychneme” u nových videí k Assassin’s Creed IV: Black Flag. Poslední trailer si můžete pustit zde a nový gameplay o délce celých sedmi minut si můžete prohlédnout zde. Čím více toho vývojáři ukazují, tím spíše vypadá hra lépe a lépe. Nejsem si jista, zda se zrovna k Assassinu stále tato tématika hodí, jako pirátská hra ovšem nezklame. Datum vydání je stanoveno na 24. října letošního roku.

… a samozřejmě, před pár dny nám začal Steam Summer Sale! Pochlubte se, sbíráte kartičky? Kolik a jaké tituly nenechaly vaše peněženky v klidu?

Advertisements
Comments
  1. sadene says:

    sbírám kartičky… asi moje nová posedlost 😀 😀 😦

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s