Týdenní souhrn novinek #XVI

Posted: 18/06/2013 by Jack in Týdenní souhrn novinek
Tags: , , , ,

Protože státnice jsou přeci jen kvalitní výmluva a protože Muzeum Videoher je už skoro připravené na Festival Fantazie, dočkáte se tentokrát týdenního souhrnu novinek ode mne. Držme Shial všichni palce, ať jí to dopadne na výbornou!

Co bychom to byli za herní blog, kdybychom nepsali o Xbox One? O nutnosti každých 24 hodin potvrdit, že nejste pirát, o neustále zapnutém Kinectu, o tom, že alespoň jedno demo na E3 běželo ve skutečnosti na PC s Windows 7 a o dalších vlastnostech hardwaru už toh bylo napsáno dost (i přesto, že zatím nikdo nemá k dispozici finální konzoli). Jedna zpráva je ale pro nás Čechy extra zajímavá – Forza Motorsport 5, exkluzivka pro Xbone, bude mít alespoň jednu trať v Praze. Nejvíce z ní zatím bylo vidět v show Jimmyho Fallona, kde mu ji (a nový Killer Instinct) přišel ukázat Phil Spencer, viceprezident Microsoft Game Studios. Jimmy se projel po Malé Straně, Karlově mostě a Staroměstském náměstí. Phil povídal, že prý projeli a laserově oscanovali Prahu, aby byla co nejvěrnější. Phil ovšem ze sebe během toho klipu vysypal víc marketingových blábolů, a vzhledem k tomu, že Valdštejnská ulice vede na Karlův Most, bych všechno, co od něj zazní bral se zdravým skepticismem. Tak či tak, těším se, až si Forzu 5 budu moci někde zahrát a podívat se na Prahu zpoza volantu nějakého toho supersportu.

Pokud máte k dispozici PlayStation 3, určitě byste si neměli nechat ujít The Last of Us. Tahle postapo-zombie TPB (Third-Person Babysitter) totiž sbírá jednu perfektní recenzi za druhou. Vypadá to, že lidé si chválí příběh, charaktery a atmosféru – podle videí jsou cutscény služně zahrané a boj (ať už proti houbo-zombíkům nebo proti ostatním přeživším) je atmosférický, krutý a obtížný, takže se každému střetnutí skutečně snažíte vyhýbat. Sám jsem tu hru ještě nehrál, ale vypadá rozhodně zajímavě a až nastane ten pravý čas (tj. bude někde za levno a budu si někde moci půjčit PS3), tak si ji rozhodně vyzkouším. V tomhle žánru adventura The Walking Dead nasadila laťku proklatě vysoko, takže rád uvidím, co s podobným tématem udělá studio, které má na svědomí Crashe Bandicoota nebo sérii Uncharted.

Za týden (25 .6. 2013) vyjde hra Deadpool pro všechny tři hlavní platformy (X360, PS3 a PC). Na první pohled vypadá jako tuctová third-person střílečka, ale to neznáte Deadpoola. Deadpool je superantihrdina ze stáje Marvelu, který se vyznačuje tím, že je kompletně šílený – myslí si, že je v komiksu (nebo ve videohře, nebo v traileru). Objevil se například už v Ultimate Marvel vs. Capcom 3, kde může mlátit protivníky svým vlastním life barem. Tohle šílenství si samozřejmě přinese sebou i do hry (takhle v ní vypadá “stealth kill”), takže se můžeme těšit na pubertální akci plnou střílení, krve, výbuchů, sprosťáren a dalších “M-rated” radostí. Chudák Deadpool ještě nemá svůj vlastní film. Krátce se sice objevil ve filmu X-Men Origins: Wolverine, ale na to by všichni jeho fanoušci nejraději zapomněli. SRSLY, kdo si myslel, že bude dobrý nápad nechat zašít pusu postavě, která má přezdívku “The Merc with a Mouth”? Díky tomu ale má tahle hra šanci být rozumně kvalitní, protože (snad) nebude uspěchaná kvůli synergii s vydáním příslušného filmu.

Skvělá tahová strategie XCOM: Enemy Unknown se dočká verze pro iOS. Prý v ní nebude chybět nic ze singleplayeru počítačové a konzolové verze, takže se i majitelé iPadů dočkají taktických bojů proti přesile technologicky vyspělých mimozemšťanů, budou v akci ztrácet dobré muže a ženy, až si nakonec probojujíprozkoumají a probudují cestu ke konečnému vítězství (a nebo taky ne). Specialitka této hry spočívá v tom, že je to plnohodnotná AAA hra z PC a v Apple Store bude stát $20. To je mnohem víc, než na co jsou majitelé tabletů apod. zvyklí (a přitom je to jen třetina standardní ceny AAA videoher). Budou ochotní si za tuhle skvělou hru připlatit? To ukáže čas…

Když už jsme u her na netradiční platformy, někdy v nejbližších dnech má také vyjít hra Nightmare Busters pro SNES. Ano, pro Super Nintendo, pro které vyšla poslední oficiální hra v roce 1998. Podle všeho se jedná o hru, která byla kdysi ve vývoji (a unkla její ROM, takže jste si ji mohli zahrát na emulátorech), ale nikdy nevyšla. Retro vydavatelství Super Fighter Team se dostalo k právům a chce vývoj hry dokončit a vydat ji na cartridgích, za $60 za kus. Bláznovství? Podle svých stránek mají vyprodáno.

Nakonec pro vás mám jednu vychytávku. Nechce se vám za hry moc platit? Akční RPG Torchlight je ve službě GOG.com k dispozici zadarmo! Na GOG.com totiž začínají velké letní slevy. Torchlight je jen jednou z mnoha skvělých her, které můžete získat v slevě (případně zadarmo). Pokud jste měli rádi Diablo 2, tuhle nabídku byste si určitě neměli nechat ujít. A pokud se vám bude líbit, určitě omrkněte i Torchlight II, který je ještě lepší, větší a má spoustu nových vlastností (např. multiplayer).

Advertisements
Comments
  1. Ale projet mezi Staromákem a Karlovým mostem by bylo žraso a možná i na carmageddon

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s