Sgameblog na Festivalu Fantazie

Posted: 07/06/2013 by Jack in Příspěvky

Festival Fantazie je největší festival popkultury v ČR, a já ani Shial tam samozřejmě nemůžeme chybět. Navíc pro vás připravujeme program, což je možná důvod, proč to tu poslední dobou trochu vázne. Pokud chcete vědět, co pro vás chystáme, čtěte dál.

Nejvíce času momentálně trávím přípravou Muzea Videoher. To je projekt, kterým chci na conech zpřístupnit kvalitní staré hry pro běžné návštěvníky. Nainstaluji na počítače různé emulátory a všechno to nastavím tak, aby se to dalo spustit obyčejným dvojklikem. Způsob, jakým jsem to dělal doposud, byl sice funkční, ale o nějaké uživatelské příjemnosti nebo dokonce estetice nemohla být řeč, a tak jsem se pro tento ročník rozhodl celé to překopat. Našel jsem na to geniální program HyperSpin, frontend pro hromadu různých emulátorů, který jednak skvěle vypadá, má aktivní uživatelskou základnu, která pro něj vytváří různá témata a grafiku, a snadno se s ním pracuje, jak z uživatelského, tak ze správcovkého hlediska, a je zadarmo. Zní to až moc dobře na to, aby to byla pravda? Taky že jo. S hrami pro MS-DOS úplně nepočítá, DOSBox neuznává jako emulátor a témata pro tyhle hry nejsou k nalezení. Naštěstí se to dá nastavit, ale je s tím podstatně víc práce, takže tím teď trávím svůj volný čas.

Muzeum Videoher bude na Festivalu Fantazie v Sokolovně, pod jevištěm v místnosti 38. Přijďte kvůli chládku, zůstaňte kvůli hrám :). Budou tam na vás čekat desítky kvalitních starých her z Nintenda, Super Nintenda, Segy Genesis i z PC. Seznam her, které budou k dispozici, najdete na konci článku. Součástí programu budou i “turnaje” v jednotlivých hrách. V uvozovkách proto, že to spíš chci mít jako setkání lidí, co chtějí multiplayerově zapařit nějakou konkrétní starou hru, než jako oficiální turnaje s cenami a pořadím. Kompletní seznam her a časů turnajů ty zveřejním, až ho budu znát a až přijdu na to, jak to sem napsat nějak přehledně. Prozatím na konci článku najdete seznam her, ve kterých budou turnaje.

Navíc ještě chystám přednášku o Dark Souls spojenou s živým hraním (pokud technika povolí). Dark Souls je skvělá hra, o které jsem na tomto blogu už mluvil, ale myslím si, že si zaslouží ještě víc pozornotsi. Navíc je taková přednáška něco, co chci zkusit, uvidíme, nakolik se mi bude dařit hrát takovou náročnou hru a zároveň nějak souvisle mluvit k publiku. Pro jistotu si připravím doplňkový materiál, aby to nebyla úplná katastrofa. Má být hned v první den, pátek 28. 6. od 22:00 v místnosti 35, ale podle vedoucího linie může být ještě přesunutá nebo úplně zrušená.

Já i Shial máme ve čtvrtek 4. 7. od 15 hodin společnou přednášku/debatu o aktuálních herních tématech. Ta budou ještě upřesněna, rádi bychom to měli alespoň trochu aktuální, takže budeme sledovat herní zprávy i během conu a rozhodneme se až operativně. Možná se Microsoft zase vytáhne s nějakou jobovkou o Xbone, možná vyjde nějaká revoluční indie hra, možná Valve oznámí Half-Life 3, kdo ví?

Seznam multiplayerových pařeb:

  • Doom
  • Unreal Tournament
  • Bomberman
  • Worms
  • Duke Nukem 3D
  • Warcraft 2: Tides of Darkness
  • Liero
  • Micro Machines

Shial:
Já si na Festival Fantazie připravuji přednášku v rámci linie VideaČesky.cz s názvem YouTube Let’s Play scéna. V přednášce vás seznámím s těmi nejpopulárnějšími zahraničními Let’s playery, kteří se věnují hrám, podíváme se na jejich tvorbu, dozvíme se o nich nějaká fakta a zamyslíme se nad tím, v čem tkví jejich popularita. Přednášku budu mít, dle současného programu, v sobotu 6.7. ve 21:00 v Sokolovně v místnosti 33.

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s