Týdenní souhrn novinek #15

Posted: 23/05/2013 by Shial in Týdenní souhrn novinek
Tags: , , , ,

Jen málokomu mohlo ujít, že právě předevčírem byla oznámena a představena nová konzole Xbox One. Nebudu zde rozepisovat, co nového a revolučního přinese, to by samo o sobě vystačilo na samostatný článek, kterými je od oznámení internet docela a téměř zavalen. Raději si shrneme, co nás opravdu zajímá a to jsou hry. Na jaké tituly se na nové konzoli můžeme těšit?

Novým a exkluzivním titulem pro Xbox One je dramaticky vypadající Quantum Break. Hra by měla být revoluční tím, že se bude vzájemně doplňovat s hraným seriálem, se kterým by se taktéž měla vzájemně ovlivňovat. Možná si vzpomenete na MMO Defiance, které by mělo pracovat na podobném principu se svým vlastním televizním seriálem, ale ruku na srdce – zatím si nikdo výrazně ničeho nevšiml a i sami tvůrci se k propojení hry a seriálu vyjadřují, že se budou ovlivňovat pouze okrajově (Jak by se mohl ovlivnit seriál, který je předtočen? Ovlivnění pouze hry je tak pravděpodobnější). Každopádně, dle posledních zpráv by seriál doplňující Quantum Break neměl být typickým televizním seriálem, ale vaším vlastním, kdy se bude sám přizpůsobovat podle toho, jak budete hrát. Za projektem stojí studio Remedy Games, které má ve svém portfoliu Maxe Payna nebo Alana Wakea, takže se rozhodně můžeme těšit na zajímavý příběh. Teaser naznačuje, že půjde o jakési vidiny do budoucnosti, nebo prolínání paralelních realit a vy budete muset katastrofám, které se díky kolizi času stanou, pravděpodobně co nejvíce zabránit. Na teaser se můžete podívat zde.

Druhou a zároveň poslední větší představovačku si na oznámení Xboxu užilo nové Call of Duty s podtitulem Ghosts. Dozvěděli jsme se, že poté, co se v Americe stane něco hrozného, co způsobí roztříštění a zmatek v zemi, je sestavena speciální jednotka se jménem Ghosts, kteří budou bojovat proti nám zatím neznámému nepříteli. Součástí vaší jednotky bude i speciálně cvičený psí společník a vám bude pomáhat například najít výbušniny. Pes, který byl speciálně nasnímán pro hru i s jizvama na čumáku.
To už je přece něco, co ne?
Se scénářem pomáhal Stephen Gaghan, který byl oceněn Oskarem za scénář k filmu Traffic – nadvláda gangů a tak se možná opravdu můžeme těšit na pěkný a emocemi nabitý příběh. Na oficiální trailer se můžete podívat zde. Celková grafika taktéž nevypadá zrovna špatně a v tomto videu se můžete podívat na srovnání grafiky Call of Duty: Ghosts a jeho předešlého dílu Modern Warfare 3, běžící na Xbox One. Majitelé nové konzole taktéž dostanou exkluzivní dřívější přístup k přídavnému obsahu do hry. Mě osobně celé představení i trailer samotný zaujal, ovšem již teď si dokáži představit tu vzpouru fanoušků, až to pes od nepřátel schytá.

Další tituly, které byly oficiálně oznámeny pro Xbox One jsou Assassin’s Creed IV: Black Flag, Watch_Dogs, nově chystaný Thief, Forza Motorsport 5 (tentokrát se závoděním aut i Praze!), časem i projekt od vývojářů Halo jménem Destiny a Battlefield 4. V rámci představení konzole bylo slíbeno alespoň 15 exkluzivních titulů pouze pro Xbox One, takže na další nálož titulů a odhalení se určitě můžeme těšit v době festivalu E3 v Los Angeles.

A teď konečně k ostatním novinkám mimo konzolové universum.

Mortal Kombat vyjde pro PC jako Komplete Edition. Bude obsahovat vše, na co jste zvyklí, ale i staronové postavy či útoky. Edice bude obsahovat všechna DLC, které kdy na konzolích vyšlo a tak se rozhodně můžeme těšit na oblíbenou mlátičku k odreagování se vším všudy. Edice bude dostupná digitálně 3. července a v krabičkové verzi 2. srpna.

Nezávislý projekt Door Kickers od Kill House Games představuje 2D strategii s pohledem shora. Ovládáte speciální jednotku a za úkol máte například vyčistit dům on nepřátel, teroristů nebo osvobodit rukojmí. Budete moci ovládat celkem šest různých typů jednotek. Jednotlivým postavičkám pak budete moci měnit a vylepšovat výbavu, která značně ovlivní jejich schopnosti. Než vtrhnete do domu, budete si moci určité kroky připravit, ovšem žádná možnost pauzy není a budete muset jednat v reálném čase. Hra vypadá velice zajímavě a můžete ji podpořit jak přispěním na oficiálních stránkách, tak pro ni můžete hlasovat na Steam Greenlight. Zatím se nachází v alfa verzi a videa z hraní různých misí jsou už na internetu. Na video s ukázkami ze hry se můžete podívat zde.

O akčním Remember Me jsem se v novinkách již nejednou zmiňovala a tak ho tentokrát již nemusím snad představovat. Tvůrci ze studia Dontnod Entertainment neustále zásobují nedočkavé fanoušky novými artworky, ukázkami ze hry a koncepty, ovšem tentokrát udělali něco, co rozhodně stojí za zmínku – interaktivní deníček samotného vynálezce Sensenu a zakladatele společnosti Memorize, okolo které se celá hra točí. Musím uznat, že deníček se velmi povedl, je obohacen spousty ilustračními videi, spoustou autentických zvukových záznamů a dokonce skrytými doplňky, které když najdete během prohlížení, odemknou se vám bonusové vzpomínky. Celým deníčkem se (kromě klikání na aktivní věci a texty) listuje pomocí kolečka na myši a dělí se na 5 kapitol, mezi kterými můžete překlikávat. Deníčkem jsem se sama prokousávala přes půl hodiny, takže pokud vás zajímá více příběhu, nesmí vám tento deníček ujít. Remember Me vyjde již 7. června.

Na konec jsem si nechala jednu chuťovku v podání CGI traileru na Batman: Arkham Origins. Uvidíte solidní bitku mezi Batmanem a Deathstrokem, objeví se i hlavní záporák Dark Mask. Trailer rozhodně stojí za to a podívat se na něj můžete zde. Jen snad doplním, že pokud si hru včas předobjednáte, získáte zdarma DLC, kde si za Deathstroka budete moci i zahrát. Batman: Arkham Origins vychází 25. října na PC, Xbox 360, Wii U a PlayStation 3.

Co vyšlo: Metro: Last Light (Xbox 360, PC, PlayStation 3)

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s