Týdenní souhrn novinek #14

Posted: 16/05/2013 by Shial in Týdenní souhrn novinek

Začneme s představením jednoho nezávislého menšího projektu od Kenta Hudsona, který dělal například na Bioshocku 2 a Deus Ex: Invisible War. The Novelist je o rodině, která se nastěhuje do nového domu. Samozřejmě, jak už to tak v nových budovách ve hrách bývá, neví, že tam nejsou sami. Jste tam totiž ještě vy. Hrajete za jakousi entitu, ducha, kdy budete moci “poletovat” po celém domě, ukrývat se v lampách a předmětech a hlavně se nesmíte nechat spatřit. Budete moci sledovat zvyky a chování členů rodiny, číst jejich myšlenky a vidět jejich vzpomínky. Otce, matku a jejich jediného syna tak budete moci velmi osobně poznávat a díky tomu je pak nenápadně vést k určitým možnostem, které by podle vás měli nebo naopak neměli dělat. Otec rodiny je spisovatel a musí napsat úspěšný román, ovšem díky tomu nebude mít čas na rodinu. Vy to však můžete ovlivnit a napsat jejich příběh sami.
V poslední době jsou hry s rozhodováním a tak trochu psychologickým efektem vcelku populární (například Walking Dead), ale zde je to směřováno trochu jinou cestou hlavně v míře reálnosti příběhu a poznání sebe sama v podobné situaci, která se někdy v budoucnu klidně může stát. Co byste v ten moment udělali vy? Protože vše přece rozhoduje. Oživení trochou té stealth akce z první osoby taky není určitě k zahození. Na trailer se můžete podívat zde a oficiální stránky už přímo s předobjednávkou hry (za včasnou předobjednávku je cena zhruba 300kč) jsou zde. A pokud vás napadlo, zda budete mít absolutní volnost v tom, co budete moci pozorovat a jak ovlivňovat členy rodiny (například sledovat ženu v koupelně nebo nechat otce, aby si udělal.. ehm… lépe.), tak byla na tyto otázky komunity odpověď od Kenta jasná: “Nope, not that kind of game. :-)”

Teď trochu ubereme na vážnosti – respektive ji vezmeme a vesele vyhodíme z okna v dál, protože zde máme nové video ze čtvrtého dílu Saints Row. Ve videu můžeme vidět něco z gameplaye, představuje se nám několik druhů nových, naprosto šílených zbraní (aneb útočíme dubstepem, zvětšovačem hlav až k puknutí apod.), nové upravování zbraní, sci-fi technologie a jsou nám samozřejmě předvedeny superschopnosti, které by měl každý pořádný prezident USA mít! Zvláště v boji proti mimozemšťanům, kteří unesli původního prezidenta a celý senát by to měla být samozřejmost, že. Na video se můžete podívat zde.

Steam, který vlastní a opečovává naprostou většinu našich herních pokladů, se sám stává tak trochu hrou. Dnes se spustila otevřená beta testování tzv. Steam trading cards, které můžete získat hraním her. Tedy, pouze určitou část z nich, jiné zase budete moci získat pouze vyměňováním z dalšími hráči. Kartičky nebudou jen na to, aby vypadaly v galerii hezky, ale díky jejich sbírání budete moci získat různé odznáčky, slevové kupóny na různé hry, smajlíky do chatu, originální pozadí pro změnu a upgrade svého profilu, abyste mohli potvrdit svou výjimečnost a tak dále. Kartičky můžete získat zatím pouze z her Portal 2. Half-life 2, Team Fortress 2, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive a Don’t Starve. Pokud máte chuť a zájem to otestovat sami, můžete se zde přihlásit do bety připojením do skupiny na steamu, která je uvedena na konci stránky. Jestli je to opravdu jen blbůstka, která má nám přispět více kloboučky do Team Fortress a nebo se může změnit v opravdovou zábavu budete muset posoudit sami a můžete se o svůj názor podělit přímo do komentářů.
Gotta collect ’em all!

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s