Týdenní souhrn novinek #13

Posted: 09/05/2013 by Shial in Týdenní souhrn novinek

A začneme dalším oživováním starších značek. Tentokrát se jedná o Wolfenstein, který poznamenal několik generací a spousty z nás tak na něj má krásné vzpomínky (já bohužel ne, byla jsem pouhý pozorovatel, protože jsem se to hrát bála. Ano, pixelové obludy mě děsí. Možná i dodnes). Jeho pokračování vycházelo i po roku 2000, ovšem ta nebyla ani z části tak úspěšná, jako první díly. Bethesda se proto rozhodla, že tuto legendu ještě jednou oživí a tentokrát pod názvem Wolfenstein: The New Order.
Snaha B.J. Blazkowicze zastavit nacisty se ukázala jako zbytečná a tak se stalo, že v šedesátých letech nacisti ovládli téměř celou Zemi. Vybombardovali největší města světa a polepšili si i technologicky, kdy spolu s vojáky válčí i nacističtí roboti. Na trailer, doprovázený písní Jimmyho Hendrixe, se můžete podívat zde. Trailer vypadá vcelku dobře a na sekání nácků a jejich robotů určitě zabere nemalé množství fanoušků původní série. Ovšem co bude to, co učiní hru nějak více zajímavou, co by přitáhlo i hráče, které nebaví jen nesmyslné střílení do hordy nepřátel, to se teprve uvidí. Vpravo na obrázku si můžete prohlédnout novou, vyhlazenou podobu Blazkowicze. Titul by měl vyjít na konci roku 2013 na všechny platformy včetně nové generace konzolí.

Jak Disney rychle zavřel LucasArts, tak rychle prodal exkluzivní práva na vydávání her ze světa Star Wars Electronic Arts. Ano, čtete správně, pokud se to k vám ještě nedoneslo. EA dostalo exkluzivní smlouvu a vývojem titulů pověří tři ze svých studií, konkrétně DICE, BioWare a Visceral. Navíc se při vývoji bude využívat engine Frostbite 3, který rozhodně není k zahození. EA tak dostalo do své náruče jednu z nejzvučnějších značek, která se prodává skoro jen svým názvem. Hry, které budou vznikat by se prý neměly příliš orientovat podle filmů, ale měly by utvářet vlastní a originální příběh.
Když se vrátím ještě ke starým projektům z LucasArts, před pár dny se na internet dostalo video z vývoje Star Wars: Battlefront 3, které vám představuje ukázky ze hry. Je sice v nízkém rozlišení, ale i tak můžete vidět, že hra sama o sobě nevypadá vůbec zle. A jako malý bonus – lodě a vše, co po vás střílí a na co útočíte ovládají reální hráči. Bohužel, tento projekt byl zrušen spolu s mnoha dalšími, ale pokud by se do toho EA opravdu opřela a realizovala tento koncept na novém enginu, vůbec bych se nezlobila. A nejen ten.

Když už jsme u té EA, ještě kraťoučká novinka – bylo oznámeno pokračování The Sims 4. Jediné, co bylo odhaleno spolu s tím byl malý obrázek očí náhodných Simů. Dle mého názoru bude ale stále jinak vše při starém, možná snad jen Simové budou hořet u sporáků v lepším rozlišení.

Vydání očekávaného titulu Remember Me se neúprosně blíží a před pár dny bylo zveřejněno několik videí od různých hráčů, která ukazují prvních deset minut z úvodu hry. Pokud si nechcete pokazit zážitek či překvapení, nečtěte dál.
Jako první uvidíme úvodní video ve formě jakéhosi reklamního spotu, kde se různí lidé vyjadřují o svých vlastních vzpomínkách, které si chtějí uchovat, nebo sdílet s někým jiným a díky zařízení Sensen, které je umístěno vzadu na krku, tak mohou učinit. Poté už vidíme hlavní hrdinku Nilin, které jsou právě velmi brutálně mazány veškeré vzpomínky. To se bohužel ukáže né zrovna absolutně účinné a tak je Nilin poslána na “lepší” a jistější způsob gumování hlav. Na to, jestli a případně jak se Nilin tomuto vyhne, se můžete podívat zde. Hra má vyjít už 7. června a s českými titulky od velmi zkušeného týmu překladatelů, kteří mají na kontě už překlady například Mass Effectu 3 a Deus Ex: Human Revolution.

Na konec něco z českých luk a hájů – herní časopis LEVEL si toho za svých 18 let života zažil určitě dost, ale zrovna minulý týden to vypadalo, že definitivně skončí. Vydavatelství Burda, které časopis vlastnilo se rozhodlo pro ukončení vydávání časopisu. Ovšem velmi brzo se ukázalo, že značku někdo koupil a budoucnost LEVELu je tak absolutně nejistá. Hráči a fanoušci psali na Facebook smuteční a melancholická prohlášení a fanoušci SCORE si mnuli zlověstně ruce. Až do okamžiku, kdy bylo na Games.cz oznámeno, že LEVEL koupila firma s názvem Naked Dog, kterou vlastní Ondřej “Draken” Průša, bývalý šéfredaktor LEVELu. V interview, které Ondřej poskytl pro Eurogamer potvrzuje, že LEVEL byl zachráněn opravdu za minutu dvanáct. Jmenuje taktéž několik lidí, kteří už v LEVELu pracovali a kteří se rádi vrátí, aby pomohli časopis opět (snad) pozvihnout a kteří jsou fanoušky rozeznáváni. Konkrétně Dana Vávru, Radka Friedricha, Michala Rybku, Pavla Dobrovského, Lukáše Grygara, Aleše Smutného a další.
Parta, která s LEVELem dělala dosud se dle krátkého prohlášení bude věnovat hlavně svému webu hrej.cz, který chce kompletně předělat, renovovat a osvěžit.
O novém pojetí LEVELu se toho příliš moc neví, stále je vše velmi čerstvé a ani dnešní video podcast s novými vlastníky a staronovými redaktory příliš nenapověděl, snad jen, že LEVEL bude navazovat na své dosud poslední číslo 230 a bude se snažit vyjít co nejdříve, aby byla mezi čísly co nejmenší prodleva.
Ve zkratce lidé z LEVELu odešli, přišli jiní, ti pak přišli o práci, protože se měl časopis rušit a ten si nakonec koupili zpátky lidi, co původně odešli… aneb jak trefně poznamenal někdo v komentářích – “The circle is now complete.”

Advertisements
Comments
 1. Já prostě chci Star Wars Battlefield na Frostbite enginu a myslím, že nebudu sám. Zaručený výdělek 🙂

  • Jack says:

   “Já prostě chci World of Warcraft ve Star Wars kabátku a myslím, že nebudu sám. Zaručený výdělek :D”
   – všichni hráči před vydáním SWTOR 🙂

   • Shial says:

    Oh well… 😀 Mě se líbila ta ukázka z Battlefront 3, ale Battlefield z toho dělat nechci… Battlefield je jenom jeden! 😀

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s