Adventurní tipy – Syberia

Posted: 26/04/2013 by Brominka in Příspěvky
Tags: , , , ,

Vítám vás u dalšího tipu na adventuru.
Pokud se vám předchozí líbila, tak tuhle si určitě zahrajte také. Nebudete zklamaní ani nijak jinak ochuzeni (aspoň podle mého mínění).

Jako další hru jsem si pro vás připravila hru Syberia ( 2002) s českými titulky.
Na trailer se můžete podívat zde.

Výtvarníkem a autorem scénáře je komiksový kreslíř Benoit Sokal.
Do děje vás vtáhne stejně snadno jako v případě The Longest Journey (dále už jen TLJ).

Ve hře hrajete za dívku Kate Wolkerovou. Jste obyčejná mladá moderní žena, která si v klidu žije svůj vlastní život a rozděluje ho mezi svého přítele a zaměstnání v právnické kanceláři.
Z důvodu podepsání smlouvy k případu, který dostala na starosti jí cesta zavede na pozoruhodnou výpravu, kterou byste v právnické kariéře vůbec neočekávali.

Na začátku se dozvíte, že u vašeho případu není podepsaná velmi důležitá smlouva, kterou má podepsat majitelka Anna Voralbergová továrny na mechanické hračky a automaty. Která tohle alpské městečko Valadilene proslavila na celém světě a teď má finanční problémy. Proto tam jedete vy, aby smlouva mohla být podepsána a továrna prodána americké společnosti Universal Toys Faktory. To vypadá jako celkem jednoduché, že? Najít paní majitelku a smlouvu podepsat. Ale opak je pravdou.

Po příjezdu do městečka se dozvíte, že paní majitelka na tom byla velice špatně se zdravím a umřela dřív, než jste stihliy přijet. Pokud vás napadlo, že v tom případě je to i tak jednoduché, tak to vás musím vyvést z omylu. Paní A. Voralbergová nezanechala svému notáři plnou moc na prodej továrny, ale pouze informaci, že její bratr Hans (tedy spolumajitel) stále žije. Jen nikdo neví, kde se právě nachází.
A tady začíná vaše neuvěřitelné dobrodružství!
Cestou uvidíte mechanické výtvory génia Hanse (opravdu nádherné), které tvoří puzzle. Podíváte se do všemožných lokací, přes Evropu a Asii, respektive z Francie přes Německo až na dalekou Sibiř. Každá z lokalit je úchvatně zpracovaná a má svojí nezaměnitelnou atmosféru. Jsou tu také moc pěkná videa, jako byla v TLJ.

V první fázi příběhu si projdete celé městečko. (je tvořeno všemožnými mechanickými hračkami) i továrnu a zjistíte víc o Hansovi jako o geniálním nepochopeném dítěti. Doděláte jedno Hansovo dílo, které vás bude provázet po většinu hry. Cestou budete narážet na Hansovi výtvory, které na své cestě zanechal na jednotlivých místech a následně je opravovat. Další zastávka je univerzita botaniky a zoologie v německém Barrockstadtu. Zde mají úchvatné nádraží. Tvoří ho skleník s tropickým pralesem. Tady musíte opravit jednu hračku, co tam Hans vytvořil, když byl na univerzitě, kde se zajímal o mamuty. Dále se dostaneme do postkomunistického ruského města Komkolzgrad, které je vybudované ve skalách. Tady se těžilo a město je celé podkopané štolami. Poté se dostanete do nedalekého hotýlku Arabald na břehu mrtvého moře a na další úchvatná místa.

Tímto dobrodružstvím nebudete putovat zcela sami. Budete mít u sebe Oskara. Musím se vám přiznat, ze začátku mě celkem štval, jak lpí na všech předpisech. Víc vám o Oskarovi neřeknu. Nemusím také říkat všechno, že? 😉

Dále už vám o lokacích a příběhu více nenapíši, abych vás neochudila o úžasný herní zážitek a o mnoho překvapení. O kterých v Syberii rozhodně není nouze.


Velice se mi na hře líbila grafika, jak jsem již víše zmiňovala. Není tam takové množství dialogů jako v TLJ. Mě to celkem vyhovovalo, nebylo najednou tolik textu v některých momentech a stihli jste tak postupně příběh vstřebat. Každou s postav, kterou ve hře potkáte si buď zamilujete a nebo vám bude od začátku až do konce nesnášet, až tak se povedlo v tisknou postavám vlastní osobnost a charakteristické vlastnosti.

Dokonce hrdinka má u sebe mobilní telefon, který občas využijete i k řešení úkolů.
A občas vám samovolně zavolá šéf právnické kanceláře, vaše matka, přítel nebo nejlepší kamarádka. Nevázané povídání a probírání vzájemných osobních vztahů přes telefon jsou pak tím pravým zpestřením, které zpříjemňuje napjatou atmosféru a umožňuje vám tak hlavní hrdinku lépe poznat a ztotožnit se s jejími pocity.

Ještě menší dodatek ke hře. Všechno děláte myší, přičemž kurzor se na interaktivních místech mění. Jenže změny kurzoru jsou občas nepatrné a to může mít za následek nevšimnutí si potřebných věcí k úkolům. Ale pokud vás baví prošmejdit každé zákoutí, tak vám tato drobná vada vůbec nebude vadit.

Ještě abych nezapomněla – Syberia je rozdělená na dvě části, abyste si nepořídili pouze první část a pak nevěděli, jak to dopadlo. To by byla škoda.

Syberia se mi líbila o něco více než TLJ. Nejspíše je to i vidět na textu. Nemohla jsem přestat psát, jak jsem vám to chtěla všechno říct. Opravdu mě nadchla.
Doufám, že i vás jsem dostatečně nadchla, aby jste si Syberii zahráli.

Zase někdy. Děkuji za pozornost ;).

PS: Pište tipy na hry. Dost jsem jich už hrála, ale ne vždy si vzpomenu na název. 

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s