Týdenní souhrn novinek #9

Posted: 03/04/2013 by Shial in Příspěvky, Týdenní souhrn novinek
Tags: , , , ,

Nejvypečenější, až velmi připálenou novinkou tohoto týdne s velmi silnou pachutí, je zpráva o zrušení studia LucasArt. Studio má pěknou historii, přeci jen tu bylo od roku 1982 a má na kontě takové pecky jako The Secret of Monkey Island a jeho pokračování, Day of the Tentacle, Sam & Max Hit the Road a spousty dalších. Taktéž samozřejmě spousty oblíbených Star Wars titulů. A vzhledem k původně chystanému Star Wars 1313 a Star Wars: First Assault nemělo být úžasnosti ještě konec. I když Disney původně slíbil, že žádné z projektů nezruší, tak to asi platilo úplně stejně, jako když při přechodu na 3D technologii ve svých pohádkách slíbili, že zůstanou stejně skvělé. No, nezbývá nám, než zatlačit slzu a melancholicky si nainstalovat Jedi Knight: Jedi Academy…

Poté, co jsme se v průběhu minulého týdne spolu s Thiefem naučili efektne zhasnout svíčku, jsme po pár dnech dostali plnou verzi prvního traileru na hru v CGI provedení a dostali jsme šanci se podívat hlavnímu hrdinovi – Garettovi, pořádně do tváře. Jiskru v oku určitě má, video je hezké, ale jaká hra bude doopravdy, či jaký bude příběh, to se teprve dozvíme časem a nezbývá než doufat v co nejlepší výsledek. Trailer spustíte kliknutím na obrázek.

Názvem Defiance se nepyšní pouze začínajíc seriál na stanici SyFy, ale i MMO hra, která bude se seriálem úzce propojena ta, že by se měli do určité míry navzájem propojovat. Tzn. pokud se něco velmi významného stane ve virtuálním světě Defiance, je možné, že se nějakým způsobem může něco takového stát i v seriálu a naopak. MMO byla spuštěna včera a má nás nalákat trailer, který spustíte kliknutím na obrázek vpravo. Trailer nevypadá nejhůře, otázkou však je, kolik hráčů se opravdu nechá nalákat a jak dlouho seriál bude na stanici běžet. Taktéž se může stát, že bude nízká sledovanost a tak se seriál nedočká více než jedné sezóny. A třeba taky ne. Nápad a projekt je to určitě zajímavý, uvidíme, kam až se dokáže vytáhnout.

Slovo “Defiance” se v posledních dnech vyskytlo ještě v jednom projektu – V novém pokračování Deus Ex: Human Defiance, které bylo oficiálně oznámeno i s video ukázkou a je exkluzivně v originálním a velmi oblíbeném 8bitovém provedení!
Pokud na Facebooku sledujete velmi aktivní Deus Ex stránku, tak vám jistě tento aprílový vtípek neunikl. Mě osobně se video velmi líbilo, hlavně proto, že celkem úspěšně parodovalo videa z tolik populárních Kickstarter projektů. Na pozadí videa si nešlo nevšimnout hezky znějící předělávky hlavního hudebního tématu Deus Ex: Human Revolution, které nám hned následující den tvůrci uvolnili ke stažení jako dárek. Na stránky vtípku a na video se můžete podívat po kliknutí na obrázek.

K Deus Ex se váže ještě jedna rychlá novinka a to ta, že vydání Deus Ex: Human Revolution pro WiiU přinese speciální verzi nazvanou Director’s Cut, která bude obohacena o lepší grafiku, integrované DLC Missing Link, přepracované souboje s bossy a lepší taktizování, celkově upravený a vylepšený soubojový systém, zabudovaného průvodce hrou a komentáře vývojářů, které si budete moci poslechnout v průběhu hry a tak dále. Nikde se bohužel zatím nehovoří o tom, zda by tato verze mohla někdy vyjít i pro jiné herní platformy (PC! PC!), ale třeba se dočkáme. Musíme. Zní to příliš lákavě. Na trailer se můžete podívat zde.

Co vyšlo: Defiance (PC)

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s