Týdenní souhrn novinek #8

Posted: 28/03/2013 by Shial in Týdenní souhrn novinek
Tags: , ,

Začneme novinkou v podobě oficiálního představení Battlefieldu 4. Vývojáři nás dosud krmili pouze kraťoučkými klipy a obrázky (pro hráče Battlefieldu 3 byla přichystána speciální známka do multiplayeru s nápisem “I was there”, pokud se přihlásili pod svým účtem na oficiálních stránkách Battlefieldu 4) a dnes v noci jsme nedostali jen minutový reklamní klip, ale rovnou plných 17 minutu přímo ze hry z jedné z misí s názvem “Fishing in Baku”. Tzv. “Wow” faktor jsem ani nečekala takhle brzo po svém předchůdci, můžeme vidět pěkné vylepšení grafiky a v samotném gameplay videu si můžeme všimnout několika novinek v kampani hry. Například zadávání určitých rozkazů jednotce, možnost se trochu odchýlit od linie příběhu, větší prostor pro hráče, možnost taktizovat a podobně. Hra vyjde v říjnu letošního roku na PC, PS3 a Xbox 360, PS4 ještě není potvrzeno, ale je velmi pravděpodobné, že vyjde i na něj. Aby toho nebylo málo, byly ještě zveřejněny první oficiální wallpapery. Uvidíme, jak a jestli se dokáží vytáhnout ještě s příběhem, který by tomu dal tu pravou šťávu, aby se opravdu pouze jen neopakovali.

Titul Metro: Last Light neměl v době krachu svého mateřského studia THQ (stejně jako jeho ostatní bráškové) příliš jasnou budoucnost, bylo však odkoupeno vydavatelstvím Deep Silver a to nám vydání hry slíbilo pouze se zpožděním. Datum vydání se začíná pomalu blížit – 17. května – a tak pro naladění můžeme shlédnout 10 minutové video přímo ze hry, kde se pokocháme trochou přírody, tamní flóry a fauny.

Studio Paradox ohlásilo svou novou multiplayerovou hru Magicka: Wizard Wars. Trailer nám ukazuje, že hra bude sázet nejen na akci, ale i na svůj typický a hráči oblíbený humor. Tentokrát si ve videu utahují z populárního seriálu Game of Thrones (v českém překladu Hry o Trůny). Ve hře budou dvě skupiny po čtyřech čarodějích proti sobě. Titul vyjde zatím jistě na PC.

Jeden z tvůrců známé starší adventury Monkey Island se studiem Double Fine po více jak roce od svého úspěšného projektu na Kickstarteru představil chystanou animovanou adventuru s názvem Broken Age a můžeme se na ni podívat v první teaseru. Bude se jednat o klasickou point&click adventuru s příběhem o mladém chlapci a dívce žijící paralelní životy.

Na letošním Game Developers Conference se prezentovalo spoustu projektů a titulů a mezi nimi je i demonstrace od studia Crytek, které ukázalo schopnosti a možnosti svého CryEnginu 3. Videoklip ukazuje několik rozdělaných nebo teprve chystaných titulů a mezi ně se vloudil i husitský projekt od českého studia Warhorse, který jinak ještě téměř nikde nebyl k vidění! A musím uznat, že ty krátké ukázky vypadají nanejvýš dobře. Ukázky najdete přesně v čase 3:38.

Co vyšlo: Gears of War: Judgment (Xbox 360), Resident Evil 6 (PC), BioShock Infinite (PC, PlayStation 3, Xbox 360)

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s