Týdenní souhrn novinek #6

Posted: 14/03/2013 by Shial in Týdenní souhrn novinek
Tags: , , , , ,

Nejprve bych se chtěla omluvit, že středeční shrnutí vyšlo tento týden výjimečně ve čtvrtek. Důvodem byla ztráta pojmu nejen o čase, ale i o dnech a příště se tak (snad) už nestane.

A začneme pěkným trailerem. Vydání Bioshock: Infinite se nezadržitelně blíží a tak jsme byli opět obdarováni ukázkou na hru, kde uvidíme novější záběry podkreslené skvělou hudbou a navozující temnou atmosféru ve vznášejícím se městě Columbia. Tímto chci ještě upozornit na pěknou krátkou elektronickou knížku BioShock Infinite: Mind in Revolt, která popisuje a více rozvíjí děj na Columbii aniž by vyspoilerovala cokoliv ze hry. Je psaná formou deníku a má přibližně pouhých 35 stran, ovšem prý stojí za to!

Díky vývojářským deníčkům jsme už měli šanci vidět něco málo z DayZ. Ovšem tentokrát jsme dostali malý dáreček v podobně 20 minutového videa, které se odehrává pouze ve hře a ukazuje spoustu věcí z hry samotné. I když je tam stále hodně práce, zatím to vypadá moc dobře. Podíváme se na spoustu nových možností, detaily okolí, přeskáčeme pár plotů a kupku s bordelem a uvidíme, jak se od módu změnila a vylepšila inteligence zombíků, kteří vás budou nahánět.

Eurogamer udělal rozhovor se šéfem CD Projektu Adamem Badowskim o Zaklínači 3 a mimo jiné se ho zeptal na téma možného multiplayeru ve hře. Ohledně přímo Zaklínače 3 se Adam nechtěl moc vyjadřovat a odpověděl, že nad něčím uvažují, ale v tuto chvíli nemůže nic jiného moc říct. Ovšem při této samé otázce na Cyberpunk 2077 se vyslovil absolutně jasně – multiplayer bude. Já sama doufám, že u Zaklínače nechají multiplayer stranou a soustředí se na hlavní příběh, který byl zatím vždy špičkový a žádný multiplayer mu nechyběl. Co jsme zatím mohli vidět z Cyberpunku, tak tam si multiplayer dokáži představit krásně přirozeně, ale snad můžeme doufat, že bude něčím originální a unikátní. Vzhledem k tomu, že Zaklínač 3 má vyjít ještě až za více než rok a Cyberpunk ještě za mnohem déle, máme spoustu času a prostoru pouze spekulovat.

Přesně 9. dubna vyjde na Steamu přepracované Age of Empires II, které bude přizpůsobeno novým operačním systémům a obohaceno o HD textury, podporu více monitorů, podporu Steam achievementů, celkové vylepšení grafiky v rámci možností a podporu Steam Workshopu. Vrtím se radostí na židli, protože Age of Empires II se významně zapsalo do historie realtime strategií. Přepracován bude i datadisk Age of Empires II: The Conquerors a rozdíly mezi starou a novou verzí si můžete prohlédnout ve videu, které se vám zobrazí po kliknutí na obrázek.

A kdyby těch videí bylo málo, na konec si dáme ještě jedno, pro velkou změnu trailer na Deadpool: The Game, která má (bohužel pro nás, počítačové hráče) vyjít na PS3 a Xbox 360 někdy v průběhu tohoto roku, přesné datum zatím není známé. Tento trailer jsem dala na konec, protože, jak sami uvidíte, není to jen tak ledajaký trailer. Deadpool v něm totiž paroduje všeobecná filmová a trailerová klišé, hází vtípky všude kolem a tak je jasné, že se s ním rozhodně nudit nebudeme. Ovšem jak hra samotná bude vypadat… to se asi dozvíme až (pokud) hra opravdu vyjde. I když pokud Deadpoolova máma říká, že je to nejlepší hra všech dob, tak máme jasno.

Co vyšlo: God of War: Ascension (PS3), Sniper: Ghost Warrior 2, StarCraft 2: Heart of the Swarm (PC)

Advertisements
Comments
  1. AoE 2 není tahová strategie, ale realtimová.. Jinak super souhrn 🙂

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s