Dark Souls

Posted: 02/03/2013 by Jack in Videa

Dark Souls je skvělá hra, které se ale nedostalo té pozornosti, kterou by si zasloužila. Proto jsem o ní pro vás natočil video a zde vám popíšu, jak napravit ty nejhorší vady PC portu.

A co přesně trápí PC verzi? Tři věci: Grafika, ovládání a Games for Windows Live.

  • Co se grafiky týče, tak hra trpí tím, že je portována z PS3. Interní rozlišení , ve kterém je hra renderována, je natvrdo nastavenno na 1024 x 720 a i když je v nastavení možnost rozlišení zvětšit, je to jen upscaling – obraz bude pořád vypadat zubatě. Naštěstí se ale našel nadšenec, který udělal utilitku DSfix, která tento nešvár řeší a přidává do hry mnoho dalších grafických parádiček jako je vylepšený antialiasing, depth of field nebo ambient occlusion (pro ukázku a porovnání zamiřte například sem). Také umožňuje import vlastních textur, takže pokud chcete zlepšit jejich kvalitu nebo prostě jen chcete chodit Lordranem s méďou na štítě, máte možnost. Asi největší sbírku modů najdete na stránkách Dark Souls Nexus.
  • Ovládání je také převzaté z konzolí, takže v původní podobě je hra myší a klávesnicí téměř nehratelná. Existuje modifikace, která by to měla trochu napravovat, ale po pravdě, tahle hra je pro gamepad jako stvořená (a to říká někdo, kdo jinak gamepady ze srdce nesnáší). I tady ale nastává problém, protože hra rozeznává jen oficiální Xbox 360 nebo PlayStation 3 ovladače. Nemusíte ale zoufat, protože i na to je lék v podobě prográmku x360ce. Ten vezme vstup z vašeho gamepadu a předá ho hře tak, aby fungoval. Navíc nabízí možnost přebindovat si tlačítka, což samotná hra také neumožňuje. Já si pořídil tenhle levný gamepad a hraju ke své spokojenosti, pokud byste měli zájem, můžu půjčit na vyzkoušení. S x360ce jsem jen měl ten problém, že některé verze toho programu mi nefungovaly úplně dobře, takže pokud byste narazili na podobný problém, zkuste stáhnout jinou. S mým ovladačem bez problémů funguje verze 2.0.2.158.
  • Pro poměrně zajímavý online aspekt hry je kromě legální kopie potřeba i účet na medvědí službě Games For Windows Live. Bohužel, zde není rady ani pomoci, tato služba si funguje, kdy a jak se jí zachce. Je mnoho možností, jak může selhat a ještě více řešení (která ne vždy fungují). Občas pomůže odinstalovat a přeinstalovat GFW Marketplace a všechny přidružené frameworky, když se při spuštění Dark Souls odmítlo ukázat okno s výzvou k přihlášení, musel jsem přeinstalovat Dark Souls. Pokud vám GFWL bude dělat trable, Google vám pomáhej.

Doufám, že jsem vás svým výčtem chyb neodradil od toho si Dark Souls alespoň vyzkoušet. Pokud nejste typ, co vzdá hru už při prvním náznaku frustrace, Dark Souls vás chytí a nepustí.

UPDATE: Vytvořil jsem návod, jak nastavit prográmek x360ce:

Advertisements
Comments
  1. […] lehce poznat první díl s Jackem, který zde pro vás již před časem přichystal vlastní video s komentářem a několika zajímavými poznatky. Na super CGI trailer z loňského roku se můžete podívat po kliknutí na […]

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s