Týdenní souhrn novinek #4

Posted: 27/02/2013 by Shial in Týdenní souhrn novinek
Tags: , , , , ,

Poslední týden byl živější než živý. Vyšla hromada videí, takže si připravte popcorn a jdeme na to!

Poznámka: Kliknutím na obrázky spustíte videa… většinou.

Začneme videi z meetingu o PlayStation 4, kde je určitě pár kousků, které stojí za pozornost. Prvním je představení nového enginu od Capcomu pro PlayStation 4 s názvem Panta Rhei. Technologické demo vypadá bezesporu úžasně. O hře, která se zatím skrývá pod pracovním názvem “Deep Down“, se toho moc neví a video toho taktéž moc neodhaluje. Vypadá nadějně, jen málokdo si při sledování videa nevzpomene na Skyrim (takhle kdyby vypadal!). Uvidíme, jestli z tajemného projektu bude vůbec někdy něco více.

Druhým je ukázka z připravovaného akčního titulu Watch Dogs. Zatím jsme se mohli kochat pouze z jediné ukázky, prezentované na loňském E3 a druhá nás pouze utvrzuje v tom, že se máme rozhodně na co těšit. Budete ovládat hlavního hrdinu Aidena Pearce, který je technologickým mágem a dokáže se nahackovat do jakéhokoliv elektrického zařízení, kolem kterého projde. Od zjišťování informací z mobilních telefonů, ovládání semaforů až po zkratování elektrických obvodů, odhalování spojení mezi zařízeními a spoustu dalšího. Nové video nám ukazuje takový “normální” den v Chicagu, kde se hra odehrává, bez zadané mise, pouze se projdete po ulicích. Jak sami asi můžete už tušit, ani taková obyčejná procházka však nebude nudná. Bylo oznámeno, že hra vyjde na Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4, Wii U a PC.

Třetí zajímavou novinkou z PlayStation Meetingu jsou nové ukázky z nedávno oznámené scifi hry Destiny od studia Bungie, které je rodištěm série Halo. Mělo by se jednat o MMO střílečku… nebo nemělo? Tvůrci zrovna rádi tuto hru jako čistě MMO neoznačují, ale rozhodně by jste měli mít šanci spolupracovat se svými přáteli. Titul je prý naprojektován už na 10 let dopředu, takže zábava by nám opravdu měla na chvíli vystačit. Příběh se odehrává v době, kdy lidstvo bylo ve válce s mimozemskou rasou, která lidský druh téměř totálně vyhladila. Těch pár, co přežilo, přežilo jen díky ochraně mimozemského “Cestovatele”, což je obrovská koule nad posledním městem na Zemi, o které nikdo neví, co to je a kde se tam vzala. Ale chrání je. Bohužel, lidstvo ani tak nemá moc pokoje a tak je na vás, jako hráči představující Guardiana chránit město a přijít věcem na kloub.

Kdo by si myslel, že Mass Effect 3 je už po více jak roce od svého vydání mrtvý, safra by se mýlil. Mimo dalšího multiplayerového balíčku jménem Reckoning (který ovšem přinese spousty novinek – vyjmenovat všechny by stačilo na samostatný krátký článek a tak se můžete alespoň pořádně natěšit po shlédnutí tohoto videa) bylo oznámeno poslední DLC pro singleplayerovou kampaň Citadel. Jméno samo prozrazuje, kde se děj bude odehrávat a tak se ještě jednou, naposledy vrátíme na Citadelu, abychom se kromě plnění hlavní mise mohli setkat se starou známou partou, obnovit (nebo vytvořit nové) vztahy, trochu se pobavit v Silver Coast casinu nebo v Armax Combat Areně. Tvůrci si prý s posledním přídavkem opravdu dali záležet a tak můžeme doufat, že se se starým dobrým Johnem Shepardem rozloučíme, jak se sluší a patří. DLC Citadel bude stát 15 dolarů, nebo 1200 MS bodů.

Ani se nestihl usadit první prach na krabičkách Assassin’s Creedu III, už nám začíná prosakovat čím dál více informací o čtyřce, která byla již dříve oficiálně potvrzena. Další díl z této série by se měl odehrávat v Karibiku v 18. století, být více zaměřen na prostředí na lodích a na moři a bude se pravděpodobně jmenovat (pěkně po pirátsky) Black Flag. Jméno hlavního hrdiny je Edward Kenway, který je otcem Haythama Kenwaye z Assassin’s Creed III. Vše jsou zatím nepotvrzené informace, ovšem uniklé obrázky reklamního plakátu i s mapkou prostředí přesvědčivě naznačují, že se zakládají na pravdě. POTVRZENO Ubisoft přiznal barvu a ukázal první plakát. Uniklý obrázek ze hry si můžete prohlédnout vpravo.

Dnešní čerstvou novinkou je téměř dvouminutový trailer hry Remember Me odhalující oficiální datum vydání. Hra se odehrává v roce 2084 v Neo-Paris (což je vlastně velmi futuristická Paříž) a “představuje vizi světa, kde se osobní vzpomínky staly obchodní komoditou a tak mohou být měněny, prodány, nebo koupeny.” Titul vyjde 6.4.2013 na PlayStation 3, Xbox 360 a PC

A jako poslední jsem si nechala lahůdku v podobě nově vydaného příběhového cinematic traileru ke StarCraft II: Heart of the Swarm, který nadchne i nefanouška série. Blizzard prostě cinematicy uměl, umí a bude umět, to se prostě musí nechat. A k traileru – upřímně, co mohli čekat? Chudák Kerrigan za to snad už ani nemůže. Jednou ji přetransformují, pak zase… kdo by z toho mohl vůbec zůstat bez jakýchkoliv následků.

Co vyšlo: Crysis 3, Metal Gear Solid: Rising

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s