Týdenní souhrn novinek #2

Posted: 13/02/2013 by Shial in Týdenní souhrn novinek
Tags: , , , , , ,

Máme za sebou další týden a to znamená nášup stručných novinek z herního světa.

S horory, kde se hráč nemá šanci bránit (nebo pouze omezeně), se po úspěchu Amnesia: The Dark Descent roztrhl pytel. Ovšem jen některé stojí za zmínku. Milovníky tohoto žánru jistě potěší, že Zombie Studios oznámili práci na novém hororu Daylight. Studio samotné se sice nepyšní výraznějším herním titulem, ale informace, které o své chystané hře prozradili, rozhodně stojí za pozornost. Daylight je vyvíjen na Unreal Engine 4 a mělo by se jednat o krátkou hru – její dohrání by vám nemělo zabrat více jak 30 minut. Příběh má být servírován hráči po kouskách, pokaždé trochu jinak. To znamená, že co se dozvíte v průběhu prvního hraní hry, v průběhu druhého se tak můžete dozvědět podobné informace, nebo úplně jiné. Hra tyto kousky příběhu bude generovat náhodně a díky možnosti odlišných konců je právě 30 minut možná akorát, aby si člověk zahrál takovýto druh hry znovu a znovu. Hra by měla vyjít v průběhu letošního roku. A bránit se samozřejmě nemůžete. Jediné, co vám bude pomáhat osvětlovat okolí a orientovat se, je váš mobil. Hodně štěstí.

Assassin’s Creed III měl prodejní úspěch, který se mu rozhodně nedá upřít. Prodalo se ho bezmála 12 miliónů kopií a to je číslo, které další pokračování zaručuje více než jistě. Nepochybuji, že Ubisoft bude chtít úspěchu značky co nejvíce využít a tak se nového dílu dočkáme možná dříve, než sami tušíme. Zatím pouze prosáklo, že další díl bude mít nového hrdinu v jiné době – Vzhledem ke Connorově všeobecné “oblíbenosti” tento krok fanoušci pravděpodobně uvítají.

Hra Star Trek? Vlastně… Kdysi se o tom mluvilo. Star Trek: Salvation. Ale výraznějších ani častějších zpráv dlouho nebylo. Až teď se objevil trailer. Mě osobně to zatím nijak neoslnilo, graficky to vypadá spíše průměrně, běhá se, střílí a… nic. Ale třeba nakonec překvapí. Kliknutím na obrázek spustíte trailer.

Na Kickstarteru se objevil projekt, který stojí za povšimnutí už jen proto, že je inspirován českou pověstí a odehrává se v Praze. Ano, čtete správně. Moonbot Studios žádají o pomoc s financováním hry založené na pověsti o Golemovi nazvané (překvapivě) The Golem. Nečekejte ale, že Golem bude velký hliněný panák, který by měl podle pohádek teď už jen péct chleba. Ve videu, kde vývojáři představují své vize blíže můžete vidět, že Golema je safra kus, obrněného kovem a keramikou. Hlavní hrdina, kterého budete ovládat, je právě on a budete chránit Prahu před armádami. Hra by měla být právě ve stylu RPG, kdy se budete postupně učit a získávat nové znalosti a dovednosti. Počítá se se svatou trojicí operačních systémů (PC, Mac a Linux) a hra by měla jet na enginu Unity. Zde si můžete prohlídnout projekt na Kickstarteru a případně i chlapcům přispět. Přijde mi rozhodně zajímavé vidět něco, co dlouho sami známe, z tak odlišného pohledu. Kliknutím na obrázek spustíte video.

Legendární hororová sci-fi RPG System Shock 2 bude již od zítřka k prodeji! Na GoG.com si můžete všimnout stylového odpočítávání. Za 10 dolarů získáte nejen digitální verzi hry, ale i soundtrack, nějaké ty artworky, mapky a mnohem více, jak už je na Good Old Games zvykem. Hra bude optimalizována na současné operační systémy. Takže kdo nezná, má šanci poznat! Kliknutím na obrázek spustíte video.

 

Co za poslední týden vyšlo:
Dead Space 3 (PC), Aliens: Colonial Marines (PC, Xbox 360, Playstation 3)

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s