Sága The Longest Journey pokračuje

Posted: 10/02/2013 by Shial in Příspěvky
Tags: , , ,

8.2 se splnil mnohým milovníkům adventur sen. Na Kickstarteru odstartoval projekt na podporu hry Dreamfall Chapters. K této příležitosti jsem se rozhodla tento projekt trochu přiblížit a pro případné čtenáře, kteří ještě se ságou The Longest Journey neměli tu čest, krátce představit předchozí díly série (případně oprášit vzpomínky znalcům).

The Longest Journey vzešla v roce 1999 z finského herního studia Funcom. Jedná se o klasickou point&click adventuru ve 3D provedení. Hlavní hrdinkou je studentka umění April Ryan, které se začnou zdát noční můry a sny, tak živé, že je nakonec potkává i v bdělém stavu. Díky záhadnému cizinci, který sedí přímo před jejím domem, se dozví, co opravdu znamenají a že to nejsou jen pouhé výplody její fantazie. Na první pohled hra zaujme zvláště tím, že se odehrává ve více světech. Stark, což je vlastně technologicky vyspělejší Země zhruba v roce 2209 (možná spíše alternativní) a v zemi Arcadia, kde vládnou kouzla a chaos. Tato adventura se díky své příběhové propracovanosti a neuvěřitelnými lokacemi (okolo 120 lokací!) stala velmi populární – i díky své pověsti velké “ukecanosti”, kdy dialogů je nepřeberné množství i u postav, které pro příběh nejsou přímo relevantní.
Na trailer se můžete podívat zde.

Dreamfall: The Longest Journey je důstojným pokračováním. Vyšla v roce 2006 a pohrává si již s trochu akčnějšími prvky (které se ovšem moc neosvědčily, ovladatelnost v soubojích nebyla příliš dobrá a byl to spíše krok nesprávným směrem). Příběh se odehrává asi 10 let po The Longest Journey. Hlavní hrdinkou je tentokrát Zoë Castillo (mimo ni budete moci postupně ve hře ovládat i další dvě postavy), která jako jediná vidí v televizi a na různých obrazovkách jakési rušení – holčičku v zasněžené krajině, šeptající “Zoë, najdi ji. Zachraň ji. Zachraň April Ryanovou.”. Lokace jsou opět neuvěřitelně krásné, příběh propletený a poutavý, doprovázen hudbou složenou na míru. Soundtrack byl dokonce i nominován na 2006 MTV Video Music Awards, ovšem prohrál proti soundtracku z The Elder Scrolls IV: Oblivion.
Na trailer se opět můžete podívat zde.

O Dreamfall Chapters se začalo mluvit hned rok po vydání Dreamfall: The Longest Journey, ale nikdo doopravdy nevěděl, kdy nebo jestli vůbec hra vyjde. Až teprve před několika měsíci se objevila oficiální zpráva – dal se dohromady starý tým, který pracoval na druhém dílu ságy, (založili vlastní studio pod názvem Red Thread Games) usilovně začínají pracovat na podkladech pro vznik další hry a co nevidět odstartují na Kickstarteru projekt, kde každý může přispět jakoukoliv finanční částkou na podporu vývoje hry.
Jak bylo řeceno, tak se i předevčírem stalo a vyšlo video, kde nám vývojáři trochu podrobněji přibližují projekt a cíle, kterých chtějí dosáhnout. Dozvěděli jsme se například, že příběh se začne odehrávat přesně tam, kde v předchozím díle skončil, navštívíme staré známé lokace, ale i úplně nové a hra bude ve stylu point&click adventury z pohledu třetí osoby, tedy už bez neoblíbených akčních prvků. Zahrajeme si celkem za tři postavy, z nichž první je naše stará známá Zoë Castillo, druhá bude odhalena během kampaně a třetí zůstane pravděpodobně překvapením.
O popularitě ságy svědčí i rychlost s jakou peníze od fanoušků přibývají – Za pouhé dva dny je vybrána již více než polovina potřebné minimální částky.
Pokud sami chcete podpořit projekt a třeba tím i získat jeden z nabízených bonusů, můžete ta učinit zde.

Jestli vás jen trochu baví a zajímají adventury, sága The Longest Journey je něco jako povinné čtivo. Pokud jste tedy ještě nehráli, jen do toho! Na Steamu, ale i mimo něj se oba dva díly prodávají již za přijatelnou cenu.

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s