Týdenní souhrn novinek #1

Posted: 05/02/2013 by Shial in Týdenní souhrn novinek
Tags: , , , , , ,

Představuji vám nové a pravidelné okénko věnované rychlému a stručnému ohlédnutí za novinkami, které se vyskytly v uplynulém týdnu. Článek by měl vyjít vždy každou středu (pokud nebudu zrovna na pokraji smrti v rozhodující bitvě o Zemi, nebo pokud jen prostě nepůjde internet.).

Poznámka: Po kliknutí na obrázek přehrajete video.

Než se vrhnu čistě jen na novinky o hrách – PlayStation v minulém týdnu spustil teaser stránku s kratičkým efektním videem, které má všechny fanoušky navnadit a nedočkavě v kalendáři vyhlížet datum 20. 2. na které je právě oficiální konference PlayStationu plánována. Vše naznačuje tomu, že se na ni dočkáme představení konzole PlayStation 4. Původně se očekávalo, že se vše dozvíme až na E3 (kde by se, podle spekulací, měl objevit nový Xbox). Tak snad nás chlapci nezklamou!

Nejžhavější novinkou je zajisté oficiální oznámení o vydání Zaklínače 3 s podtitulem Divoký hon (celým anglickým názvem The Witcher 3: Wild Hunt), nálož prvních informací o něm a první kratičký teaser. Svět bude otevřený a má být o 20% větší než Skyrim. Bylo řečeno, že pokud byste ho chtěli přejet napříč na koni, zabere vám to zhruba 30-40 minut reálného času. Hra pojede na nejnovějším REDengine 3 a bude se s ní počítat na next-gen konzole. Geralt nám už zestárl, má všeho toho humbuku kolem sebe už dost, ale jak už to tak bývá, neustále je ho kolem něj dost a nikdo mu nechce dopřát chvilku klidu, dokonce si i nechal narůst tvrďáckou bradku. Hra má vyjít v průběhu příštího roku a já jsem už teď natěšená jak dítě na Vánoce a narozeniny dohromady. Více artworků a trochu toho povídání ve videu.

Ve čtvrtek se objevilo nové video k DLC Battlefieldu 3 – End Game, které nám představuje mód Capture the Flag. DLC bude obsahovat ještě čistě letecký Air Superiority (takže antitalent na pilotování jako já si opravdu užije). DLC nám nadělí dále 4 mapy, každá z nich inspirovaná jedním ročním obdobím a spousty dalšího aneb rozhodě se máme na co těšit.

Co mě opravdu potěšilo, bylo zveřejnění nového traileru na Bioshock: Infinite, ze kterého i mě (ač k předešlým dílům zatím nechovám melancholické pocity) naskočila husí kůže a i když to tak ze začátku nevypadalo, mě Bioshock pomalu ale jistě láká k předobjednávce. V traileru uvidíme vznášející se město Columbia a plné života a pohody, což se samozřejmě velmi rychle zvrtne v rychlou a energetickou akci.

Po vizuálně i atmosféricky moc hezkém traileru na Dead Space 3 podkresleném hudbou Phila Collinse jsme se o pár dní později dočkali představení příběhové stránky hry ve dvou minutovém videu, který nám ukazuje i více ze samotné hry, než posledně. Issacovi rozhodně jeho práci (natož spolknutí obrovskou mimozemskou potvorou, které je ukázáno v traileru) rozhodně nezávidím. Včera vyšla hra v USA, my si na ni musíme počkat až do pátku. Již je oznámeno i první DLC Dead Space 3: Awakened, které vyjde někdy v průběhu března.

A krátká bleskovka na konec. Značka Medal of Honor jde na chvilku k ledu. Ať už za to může konkurence, kritika nebo nízký zisk, na chvilku o tomto fenoménu neuslyšíme. Rozhodě se s ním ale navždy neloučíme.

S.

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s