Reportáž z PragoFFestu 2013

Posted: 04/02/2013 by Shial in Příspěvky
Tags: , , , , , , , ,

Kdo nebyl, ať lituje. Musím začít takto, protože letošní PragoFFest se neuvěřitelně povedl. Ať už mluvím o přednáškách, workshopech, turnajích, deskovkách, vybavení nebo herně. Nálada na conu (Poznámka: pro ty, kteří neznají terminologii – Con, zkratka convention je označení pro tento typ akce) byla trochu unavená, ale stále v dobré náladě.

Než se dostanu ke shrnutí všeho, co jste mohli na akci potkat – musím říci, že mě mladá hráčská komunita trochu zklamala. Absolutní nezájem o přednášky o jejich oblíbeném fenoménu (či fenoménech), nezájem poznat další (nejen) hry a jít na akci jen proto, aby mohli dělat to, co dělají doma – sedět u počítače a nerozhlížet se kolem. Rozhodně takoví nebyli všichni, objevili se i zájemci, kteří mi dali naději. Kdo chce jen hrát, ať jen hraje. Ale když už zaplatíte za akci, která vám toho nabízí tolik, proč toho nevyužít? 😉

Herní linie měly spousty zajímavých přednášek a hlavně jich bylo celkově mnohem více, než obvykle. Každý si mohl vybrat. Já osobně navštívila například přednášky Pavla Dobrovského z Games.cz o Dead Space a Crysis (aneb jak mě přesvědčit, že k tomu Dead Space 2, který se chystám v budoucnu hrát, rozhodně nehrát jedničku, pokud chci ještě někdy vůbec v klidu spát).

Dále jsem se byla například podívat na přednášku Modujeme Skyrim od Sadene, která dále měla přednášku v BioWare linii o Mass Effect Multiplayeru a spoustu dalších. O celou BioWare linii se staral Marek Tvrdý, který je zodpovědný spolu s jeho týmem jak za překlad celé trilogie Mass Effect, tak dále například Dragon Age a Deus Ex. Aktuální překlady si můžete stáhnout ze stránek RPG Češtiny

Herna, která spadá pod GameFFest, byla vybavena bohatě.  Mohli jste si vyzkoušet spousty věcí, od Playstation Move, Wii, Wii U, Playstation Vita po demo Crysis 3 na nadupaném stroji, Battlefield 3 na počítači upraveném od Stoobiho po speciální kokpit s Gran Turismem 5 nebo Nintendo 3Ds a  mohli jste poměřit své síly ve Starcraftu 2 nebo League of Legends.

A spoustu dalšího. Nedokážu vypsat absolutně vše, co jste mohli vidět, dozvědět se a zažít, ale snad i takové malé shrnutí vás naláká, abyste se přišli sami příště přesvědčit o tom, že to za to stojí.

Přednáška o Dead Space.

Modařská komunita Skyrimu je opravdu schopná vytvořit vše, na co člověk… hmm… pomyslí.

Pohled do herny.

Na tomto jste si mohli zahrát demo Crysis 3.

K počítačům bylo téměř nemožné se dostat.

Krasavec, kterého nemohu opomenout aneb počítač inspirován Battlefieldem 3.

S.

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s