Úvod a PragoFFest

Posted: 31/01/2013 by Shial in Příspěvky

Vítám všechny (tedy sebe a možná nějakého zabloudilce, kterého sem hlubiny internetu dotáhnou)  na svém malém blogu. Založila jsem ho, abych mohla ventilovat svůj pohled a své názory na určitě věci, například dění na herní scéně, zkušenosti, osobní pohled i nadhled a další věci, které mě zajímají, případně na některé, které nemají s hrami absolutně nic společného. S-GameBlog jsem pojmenovala právě tak, protože mým hlavním zájmem jsou právě hry, ale mohu časem přidat například i typ na seriály, knihy apod.

Tak.

První článek se bude týkat právě dnes začínajícího PragoFFestu v Praze. Akce, kterou si milovníci sci-fi, fantasy, anime, deskových her i videoher nemohou nechat ujít. Letos je spousta přednáškových linií, dokonce i dvě zaměřené speciálně na hry a vše kolem nich. Akce trvá od 31.1 do 3.2. Koná se v Modré Škole v Hájích. K dispozici kromě spousty přednášek je samostatná herna, ve které si můžete vyzkoušet různé konzole, ale i turnaje na PC s ostatními. O program na počítačích se stará Hitpoint.cz a letos se zaměřuje zvláště na fanoušky League of Legends, ve kterém se na akci bude konat Mistrovství České Republiky! Své zastoupení bude mít určitě i EA a Sony, speciálně Sony (jako pokaždé) určitě mimo konzolí dodá i speciální kokpit s volantem a pedály pro hru Gran Tourismo 5. Nebudou chybět ani Xboxy.

Své zastoupení s turnaji v herně bude mít i firma Sotfcom.cz se svými počítači a pokochat se nějakým tím výkonem se budete moci i u Asus Republic of Gamers, který přiveze Tytana, počítač s NVIDIA GeForce GTX 590, který je jediný svého druhu v ČR!

Pro fajnšmekry, kteří si rádi zkusí zahrát, nebo zavzpomínat na staré krásné klasické hry, bude připraveno na počítačích Muzeum Videoher a jak mám osobně vyzkoušeno, je opravdu o co stát.  K dispozici bude celý katalog se seznamem dostupných her i s krátkým popiskem a obrázkem.

Znovu připomínám spoustu velmi zajímavých herních (i neherních) přednášek, které jinde nemáte šanci vidět. Pokud jste na podobné akci nikdy nebyli, vězte, že se není čeho bát. Já sama jezdím už nějaký ten rok a atmosféra je k nováčkům vždy přívětivá, vždy se najdou lidé s podobnými zájmy a není problém nikdy se s někým jen tak dát do řeči 🙂 Pokud jste fanoušky určitých seriálů, filmů, knih, je velmi pravděpodobné, že na akci potkáte i kostým svého oblíbeného hrdiny. Vím, zní to možná děsivě, ale nebojte se, nekoušeme!

Více informací na oficiálních stránkách PragoFFestu

Program si můžete prohlédnout v PDF nebo na oficiálních stránkách stáhnout v excelu.

pragoffest

S.

Advertisements

Zanechte komentář

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s